wyślij tekst/zdjęcia przez formularz www
wyślij tekst/zdjęcia przez formularz www
 
Poleć znajomemu   Zgłoś problem ze stroną
Piątek, 19 stycznia 2018    Strona główna
ekoAlert
Cmentarz zwierząt
Nadesłał/-a: Hejen  2008-01-14 11:04:44

Statystyka jest w Inowrocławiu ważna dla wielu instytucji. Posiłkują się nią policjanci, aby pokazać jak w mieście jest bezpiecznie. Przytaczają ją urzędnicy, aby udowodnić jak wydajnie pracują. Wyliczają ją lekarze szpitala, aby nakreślić z jakiej trudnej sytuacji potrafią wyciągnąć lecznicę. Miejmy więc nadzieję, że statystyka będzie też ważna, gdy chodzi o sprawy przykre.

ekoAlert
Gdy patrzeć na statystykę, inowrocławskie schronisko dla zwierząt jest bardziej umieralnią czworonogów niż ich azylem. W ubiegłym roku zginęło tam ponad dwieście psów i kotów. Raport na ten temat przygotowała warszawska fundacja zajmująca się obroną zwierząt, która myśli o zainteresowaniu sprawą prokuratury. Nie dlatego, że na pewno coś w schronisku dzieje się źle. Ale dlatego, że taka placówka ma chronić zwierzęta, a tymczasem one w niej masowo giną.

O bulwersującej sprawie piszemy w „Expressie Bydgoskim”. Nadzorcy schroniska bronią się, ale z tak szokującymi danymi trudno jednak polemizować.

Bardzo ciekaw też jestem reakcji władz miasta na takie dane. Dotąd z prawicową ekipą rządzącą Inowrocławiem przeważnie było tak jak za Marcina Wnuka – większość krytycznych informacji odbierano jako atak. Mam jednak nadzieję, że w ratuszu ktoś zada choć sobie pytanie, dlaczego w schronisku umiera tak wiele zwierząt.

 

Hejen, dziennikarz Expressu Bydgoskiego.

Komentarze(4)Zwiń wszystkie | Rozwiń wszystkieDodaj komantarz+
 • Cmentarz zwierząt
  O czym ty mówisz? Po co taka gadanina co by ...
  Gość - Wtorek, 1 Lipiec 2008, 13:19
 • Cmentarz zwierząt
  CYTAT A ja te pieniądze racjonalnie bym ...
  Ignac - Wtorek, 1 Lipiec 2008, 7:42
 •  Cmentarz zwierząt
  Co oznacza stwierdzenie "zginęło tam ponad ...
  Ignac - Poniedziałek, 23 Czerwiec 2008, 9:17
Zdjęcia
tlo
 
 
2007 ÷ 2018 © PALECZNY.PL