wyślij tekst/zdjęcia przez formularz www
wyślij tekst/zdjęcia przez formularz www
 
Poleć znajomemu   Zgłoś problem ze stroną
Piątek, 19 stycznia 2018    Strona główna
ekoAlert
Kosów Lacki - Inwestycje bez konsultacji społecznych
Nadesłał/-a: Izabella Śnieżawska  2009-02-24 09:35:07

Gmina Kosów Lacki leży w województwie mazowieckim, powiat Sokołów Podlaski, około 110 km w kierunku północno-wschodnim od Warszawy. Część terenu Gminy współtworzy Nadbużański Park Krajobrazowy. Gmina ta ma korzystne warunki fizjograficzne i klimatyczno-zdrowotne dla rozwoju osadnictwa i zabudowy mieszkaniowej, a także rozwoju agroturystyki i turystyki rekreacyjnej.

ekoAlert
Tymczasem planowana jest tutaj (bez konsultacji z mieszkańcami oraz miłośnikami pięknej przyrody tego terenu) nowa inwestycja, która przewiduje przetwarzanie odpadów zwierzęcych w ogromnych ilościach.

Inwestycja ta tworzy wiele zagrożeń dla mieszkańców (skażenie bakteriami gruntów i wód gruntowych, zagrożenie dla ludzi, zwierząt i upraw, hałas (urządzenia do przetwarzania odpadów i wytwarzania energii, a także wzmożony ruch samochodowy w związku z masowym dostarczaniem odpadów), zagrożenie związane ze składowaniem odpadów (zapach, skażenie bakteriami).

Niewątpliwie inwestycja będzie miała wpływ na miejscowe walory przyrodnicze (spokój, piękną przyrodę, możliwości rozwoju turystyki). W żadnym wypadku nie można dopuścić do degradacji tak pięknego obszaru o niepowtarzalnym charakterze. Nie dajmy zniszczyć tego, co piękne i unikatowe, pod pozorem pseudoekologicznych działań biznesowych firmy Agrogaz (powiązanej z kapitałem niemieckim), nastawionej na pozyskanie funduszy unijnych, bez oglądania się na rzeczywiste skutki i straty dla środowiska. Nie zamieniajmy piękna i spokoju na przemysłowy, komercyjny przerób. Wszystko zależy od nas.
Komentarze(348)Zwiń wszystkie | Rozwiń wszystkieDodaj komantarz+
Zdjęcia
tlo
 
 
2007 ÷ 2018 © PALECZNY.PL